Zabıtadan kaldırım işgaline anında müdahale

Lüleburgaz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım ve yol üstlerini duba, reklam panoları ve yelken diye tabir edilen flamalarla işgal edilen işletmelere müdahale etti. Kentin çeşitli bölgelerinde denetim gerçekleştiren ekipler Lüleburgaz Belediyesi İlan Reklam Tabela Tente Yönetmeliği’ne aykırı olan söz konusu materyallere el koydu. Öte yandan işletmelere Kabahatler Kanunu çerçevesinde işlem yapıldı.

Lüleburgaz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaştan kaldırımların reklam panoları, duba ve yelken diye tabir edilen flamalarla işgal edildiği şikayetleri üzerine harekete geçti. Gün boyu süren denetimde zabıta ekipleri kurallara uymayan işletmelere Kabahatler Kanunu çerçevesinde cezai işlem uyguladı.

TEK TEK TOPLANDILAR

Ekipler özellikle İstanbul Caddesi, E-5 ve İstasyon Caddesi’nde görme engelli yürüyüş yolu ve kaldırımları işgal eden işletmeleri tek tek tespit etti. Vatandaşın kullanım alanı olan kaldırım ve yol üzerine konulan duba, flama ve reklam panoları tek tek toplanarak depoya kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir