Vatandaş başkan Murat Gerenli’den açıklama bekliyor

Lüleburgaz’da son bir haftada 2 kez yağan sağanak yağmur nedeniyle zor anlar yaşanması sonrası gözler belediye başkanı Murat Gerenli’ye çevrildi.

Geçen hafta ne olmuştu

15 Haziran pazartesi özellikle öğleden sonra Lüleburgaz’da şiddetli yağan yağmur sonrası onlarca ev ve iş yerini su basmış, otomobiller yollarda kalmıştı. Başta Yeni Mahalle, Atatürk Mahallesi ve Kocasinan Mahalleleri olmak üzere kent merkezinin tamamı neredeyse yoğun bir şekilde etkilenmişti.

Lüleburgaz Belediyesi, konuyla ilgili çalışma yaptıklarını sosyal medya hesaplarından gece 00.01’de yapmış ertesi gün ise başkan Murat Gerenli, kendisini eleştiren esnafları ziyaret ederek ‘gönül alma’ ziyaretinde bulunmuştu.

1 HAFTA SONRA

21 Haziran Pazar günü meteoroloji sabah saatlerinde tüm Trakya’yı uyarmış, hazırlıklı olun açıklaması yapmıştı. Ancak belediyemiz ne yazık ki bu uyarıları yine dikkate almamış. İstasyon Caddesi, Kocasinan Mahallesi’ndeki Mehmet Başaran Meydanı, Onur Market, Yeni Mahalle’deki zemin ve kot farkı altındaki dükkan ve evleri yine su bastı.. Edirne-Çorlu yolu Kipa önü ulaşıma kapandı.. İçme suyu-yağmur suyu birbirine karıştı…

Bilim bu işin neresinde?

İki hafta önce Lüleburgaz Belediyesi ilçe meclisinde yapılan genel kurulda ‘Kör sineklere ilaçlama neden az yapıyorsunuz’ sorusu karşısında ‘Biz vatandaşın isteğiyle değil, bilimin gösterdiği şekilde ilaçlama yapıyoruz’ cevabını veren başkanımız Murat Gerenli’ye soruyoruz?

1) Bu yazı kaleme alınmadan tam 13 saat önce musluk suyunu 12 saat kullanmayınız açıklaması yapılmıştı. Su yemek yapımı ve içme suyu olarak pazartesi 10.00 itibarı ile kullanılabilir mi? Olabilir sorun giderilememiştir. Ekiplerimiz çalışıyordur hala ancak musluk suyu kullanılamayacaksa halka hala neden konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı? (22 Haziran 10.00)

2) Meteorolojinin yağmur uyarılarına rağmen öğleden önce ne tür önlemler alındı? Pazar günü görevli personelden kaç kişiye izin verildi?

3) Drenaj çalışmalarında son durum nedir?

4) 2020’ye 46 milyon TL bütçe fazlasıyla giren belediye 2020’de alt yapıya ne kadar bütçe ayıracak/ayırdı?

Unutmayın başkanım. Bu halk sizi % 67 oy ile getirdi ve yine unutmayalım başka Lüleburgaz yok.

www.haberluleburgaz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir