Uzunköprü’de maskesiz kimse kalmadı

Uzunköprü Belediyesi ‘Uzunköprü’de Maskesiz Kimse Kalmayacak’ sloganı ile üretimine geçilen binlerce maskenin dağıtımı devam ediyor. Başkan Özlem Becan bizzat konuyla ilgileniyor.

Tüm dünyayı olduğu gibi, ülkemizi de etkisi altına alan Corona Virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler gereği; insan yoğunluğu oluşabilecek alanlarda maske takılmasının zorunlu hale getirilmesinin ardından, Uzunköprü Belediyesi ilçe halkının maskeye erişimini kolaylaştırabilmek için mahalle muhtarlıklarına teslim edilen maskelerin dağıtımı sürüyor.

Maskelerin dağıtımını bizzat gerçekleştiren Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, aynı zamanda mahalle muhtarlarından sürece ilişkin bilgi alarak taleplerini dinledi.

Özlem Becan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklama, “İhtiyaç sahibi olan evlerinden çıkamayan vatandaşlarımıza gıda yarımlarımızı ulaştırıyoruz. Tüm bu çalışmaların yanı sıra halkımızın maske ihtiyacını karşılamak amacıyla binlerce maskeyi muhtarlarımıza bugün itibarıyla teslim ettik. 16 mahalle muhtarlığımızla işbirliği içerisinde tespit ettiğimiz hane sayılarına ve hane nüfuslarına göre, salgın riskine karşı en güvenli şekilde ulaşımını sağlıyoruz. Bu süreçte, başta kıymetli Uzunköprülüler olmak üzere tüm yurttaşlarımızın; sosyal mesafe kurallarına dikkat etmelerini, mümkün olduğunca kalabalık alanlardan ve temastan kaçınmalarını rica ediyorum’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir