Uzaktan eğitime ne kadar hazırız?

ABD’deki New York Üniversitesi’den Psikolog Prof. Dr. Selçuk Şirin, “Varlıklı ailelerin çocukları uzaktan eğitimde daha avantajlı.. Ancak yoksul çocuklar bilgisayar olmadığı için maalesef öğrenmeden mahrum kalıyor. Ayrıca eğer 1. dönem uzaktan eğitim olursa ebeveynlere ilk tavsiyem strese hazır olmaları” dedi.

Selçuk Şirin ayrıca, ”Çocukların evde okulu yaşadıkları gerçeğini hesaba katan ve sadece çocukları değil, tüm aile fertlerini bağlayan rutin gereği uyku, yemek ve ekran zamanlarının yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor” dedi.

ÜNİVERSİTLER İLK DÖNEM UZAKTAN EĞİTİM

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı, üniversitelere gönderdiği yazıyla, Koronavirüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın, 2020-2021 yıl güz dönemi için yüz yüze eğitim önermediğini, mümkün olduğunca uzaktan devam edilmesi tavsiyesi verdiği bilgisini paylaştı.

YÖK’ün söz konusu yazısında, Bakanlığın, “2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde teorik derslerin mümkün olduğunca yüz yüze aynı ortamda bulunmaksızın, uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması, uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu programların mümkünse ertelenmesi, ertelenmemesi durumunda kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak yüz yüze sürdürülmesinin önerilmesine karar verilmiştir” ifadeleri aktarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir