Türkiye Trakyalı bu kadroyu konuşuyor

Babaeskili Prof. Dr. Ercüment Ovalı başkanlığında içinde Lüleburgazlı Gözde Sır’ın da bulunduğu ekip günlerdir labaoratuvarda Corona Virüs salgınına çözüm arıyor..

Corona Virüsü’ne karşı yaptığı çalışmalarla bilinen Prof.Dr. Ercüment Ovalı, virüse karşı geliştirilen aşının etkisini gösteren bir görüntüyü Twitter hesabından yaptı.

Corona Virüse karşı tedavi ve aşı geliştirme çalışmaları ile gündemde olan Prof.Dr. Ercüment Ovalı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Son 1 aydır gece gündüz çalışarak 6 proje 4 ürün ve 3 makale çıkaran kahramanlarıma teşekkür ediyorum. Canım ülkem artık Covid-19 a karşı aşı geliştirebilen az sayıdaki ülkeler arasında” ifadelerine yer verdi.

Ovalı, corona virüs aşısı geldikleri aşamayı sosyal medya hesabından duyurdu.

2 farklı aşı geliştirdiklerini ve laboratuvar testlerini tamamladıklarını ifade eden Ovalı, “Covid-19 a karşı 2 farklı aşı üretiminin laboratuvar kısmını tamamladık. Sıra hayvan deneylerinde” dedi.

Bilindiği gibi Ercüment Ovalı Babaeskili, ekipte yer alan Gözde Sır ise Lüleburgazlı..

1988 doğumlu Gözde Sır; General Ferhat Akat İlkokulu ve Merkez Ortaokulu’nda ilköğretimini tamamladıktan sonra ortaöğretimi de Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir