Türkiye Pınarhisar’ı konuşuyor

Hazır döner paketleyen maskesiz 2 kişinin sosyal medyada yayılan videosu görenleri hayrete düşürdü. Bakanlığın talimatıyla yapılan araştırmalarda görüntülerin Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde bulunan et entegre tesisinden paylaşıldığı ortaya çıktı.

Döner paketleme işletmesinde çalışan maskesiz 2 kişinin döner başındaki hal ve tavırları sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Sosyal medyaya düşen görüntülerde, bir döner işletmesinde çalışan iki kişinin dönerleri paketlerken hal ve tavırları izleyen kullanıcıları çileden çıkardı. Görüntülerde, döner paketlemeye çalışan 2 kişi korona virüsün baş gösterdiği bu günler maskesiz şekilde müzik eşliğinde dönerlerle oynayarak, kuralsız paketleme yapmaya çalıştı.

BAKANLIK CEZA KESTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı da hem işletmeye hem de firmaya ceza kesti. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “TikTok üzerinden yapılan paylaşım sonucu, toplumda infiali neden olan Kırklareli’ndeki söz konusu işletme tespit edilmiş, denetimler yapılmış, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gerekli cezai işlemler uygulanmış ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur”

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir