Türkiye Kırklareli’yi konuşuyor

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, İçişleri Bakanlığı’nın “turuncu ofis projesi” kapsamında yenilenerek, yeni yerlerinde hizmete giren İl Nüfus ve Merkez ilçe nüfus müdürlüklerini ziyaret etti. ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre Vali Bilgin, “Tedbir almadığımız süreç vakalar artacak. Bu sadece bireysel değil toplumsal sağlık açısından risk oluşturmakta. Özellikle bizlerin başta vali olmak üzere, belediye başkanları, kaymakam arkadaşlarım, kamu, kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcilerinin örnek olması gerektiğini iletmek istiyorum. Bu manada herkes duyarlılığını en üst seviyede göstersin. ‘Bana bir şey olmaz’ mantığını bırakalım” açıklamasını yaptı.

Vali Bilgin, ziyaret sırasında orada bulunun basın mensuplarına, “Bundan sonra sosyal medya hesabından maskesiz görüntü veren ve sosyal mesafeyi ihlal eden herkese işlem tesis edeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi. Bilgin, il genelindeki faaliyetlerinde maske takmayan siyasi parti temsilcilerini de uyardı. Kentte son dönemde vakaların 4-5 kat arttığını belirten Bilgin, “İstirham ediyorum, maske, mesafe ve temizlik kurallarına en yüksek düzeyde dikkat edelim. Bu birinci kuralımız olsun. İkinci olarak ev ve komşu ziyaretlerini kesinlikle yapmayalım” diye konuştu.

VALİLİK’TEN, “KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLER ALGI YARATMAYA ÇALIŞIYOR” AÇIKLAMASI

Vali Bilgin’in maskesini takmadan yaptığı maske uyarısının özellikle sosyal medyada tepki çekmesi üzerine bu kez Kırklareli Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, Osman Bilgin’in sözlerinin art niyetli kişilerce yanlış algı yaratmak için kullanıldığı öne sürülerek şu ifadelere yer verildi:

“Kırklareli Valimiz Sayın Osman BİLGİN tarafından 25 Mart 2021 Perşembe günü yapılan basın açıklaması, ‘Sosyal medyada maskesiz görüntü verenlere işlem yapılacak’ başlığı altında servis edilerek, haber içeriğinin aksine bazı yayın organları ve özellikle sosyal medya hesapları üzerinden art niyetli kişilerce yanlış algı yaratılmaya çalışılmıştır.

Basın açıklaması ve haberin içeriği okunduğunda Valimiz Sayın Osman BİLGİN; ilimizde son zamanlarda artan vakalar sebebiyle daha dikkatli olunması gerektiğinin, bazı kamu kurum ve kuruluşlarında, sivil toplum kuruluşlarında veya siyasi partilerin il temsilcilerinin ziyaretlerinde maske takılmadığını, bu manada öncelikle bizlerin örnek olmasını dile getirmiş, bu kurallara uymayan ve sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, oda başkanları, siyasi parti temsilcilerine cezai işlem uygulanacağını açık ve net olarak ifade etmiştir.

Ancak, bazı basın yayın organları ve sosyal medya paylaşımlarında haberin ve görüntünün kesilerek montaj tekniği ile sadece haber başlığı altında vatandaşlarımızın sosyal medya hesapları takip edilerek vatandaşlara cezai işlem uygulanacağı algısı yaratılmaya çalışılmaktadır.”

ANKA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir