Trakyalı gencin tatili kabusa dönüştü

Edirne’den tatil için Aydın’ın Kuşadası ilçesine gelen üniversite öğrencisi Gökalp Kokoroz’un (21) üzerine, kaldığı otele ait futbol sahasında kale direği düştü.
Başından yaralanan genç, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’nde ameliyat edildi.

Üniversite öğrencisi Gökalp Kokoroz, geçen hafta ailesiyle birlikte tatil yapmak için Edirne’den Kuşadası’na geldi. Aile, Bayraklıdede Mahallesi’ndeki 5 yıldızlı bir otele yerleşti. Gökalp Kokoroz, 18 Ağustos günü, otele ait futbol sahasına gitti. Arkadaşlarıyla birlikte şut çekme yarışı yapan Kokoroz’un üzerine zemine tam sabitlenmediği öne sürülen kale direği düştü.

Başından yaralanan genç, ambulansla Kuşadası Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Buradan da Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Ameliyat edilen Kokoroz, 4 gün yoğun bakımda kaldı.

Tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edilen Gökalp Kokoroz, ailesiyle birlikte memleketi Edirne’ye döndü.

Baba Mustafa Kokoroz, “Oğlum otele ait futbol sahasında futbol oynarken başına kale direği düştü ve ağır yaralandı. Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’nde başarılı bir operasyon ile doktorlar oğlumu hayata döndürdü. Bu süre zarfında Aydın’da doktorlar, çalışanlar bizlere çok yardımcı oldu. Kuşadası’na ailece tatil için gelmiştik, başımıza gelmeyen kalmadı” dedi.

Öte yandan Kokoroz’un tedavisi Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde devam ediyor. Olayın bir de güzel yüzü olduğunu, Aydın halkının ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyleyen Anne Serpil Alantor, “Yanımıza gelerek ihtiyaçlarınızı soranlar evine davet edenler hatta yemek yapıp getirenler oldu. Hastane seferber oldu. Sanki Gökalp kendi oğullarıymış gibi bağrına bastılar. Başta Doçent Dr. Fatih Bey ve ekibine yoğun bakımda yattığı sürede bizimle ve Gökalp’le ilgilenen tüm yoğun bakım doktorlarına, hemşire, hastane personeline, hastane güvenlik görevlilerine ve Aydın halkına insanlığın ölmediğini gösterdikleri için de teşekkür ederiz.” Şeklinde açıklamada bulundu.

Olayın takipçisi olacaklarını söyleyen Alantor, “Ayrıca biz Edirne’ye döndükten sonra olayın basına yansıması sonucu bizimle röportaj yapmadan yazılan şeylerden bilgimiz yoktur. Sanki suçlu Gökalp’miş gibi lanse edilmiş” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir