Trakya’da vaka patlaması

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, Trakya’da corona virüsü vaka sayılarında son bir haftada artış yaşanması üzerine Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’de corona virüsü tedbirleri en üst seviyeye çıkarıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, Trakya’da corona virüsü vaka sayılarında artış yaşandı. Bakanlığın 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık corona virüsü vaka sayılarında, Edirne’de vaka sayısı 75,29, Kırklareli’de 71,05, Tekirdağ’da 74,65 olarak tespit edildi.

Vaka sayısındaki artışta Tekirdağ ve Kırklareli dikkati çekti. Tekirdağ’da geçen hafta vaka sayısı 55,37, Kırklareli’de ise 52,61 olarak açıklanmıştı.

EDİRNE’DE BİR BELDE KARANTİNADA

Trakya’da en fazla vaka sayısının görüldüğü Edirne’de önlemler en üst seviyeye çıkarıldı. Mutasyonlu virüs görülen Keşan ilçesine bağlı 2 bin 699 nüfuslu Beyendik beldesi kısmi karantina altına alındı.

Beldeye giriş ve çıkışlar kontrollü olarak yapılmaya başlandı. İpsala ilçesinde ise artış gösteren corona virüsü vakaları nedeniyle vatandaşlar, ev ziyaretleri, taziye ve asker uğurlaması gibi etkinlikler yapmamaları konusunda uyarıldı. İlçe merkezi, belde ve köylerde de tedbir amacıyla 1 hafta süreyle halk pazarları kurulmayacağı bildirildi.

Edirne’de corona virüsü salgınının önüne geçilmesi için kalabalık noktalarda hijyen çalışmaları artırıldı. Polis ekipleri de trafiğe kapalı olan ve insan yoğunluğunun yaşandığı Saraçlar ve Çilingirler caddeleri üzerinde denetim yaparak, sık sık anonslarla maske, mesafe ve hijyen uyarısında bulundu.

Bilindiği gibi Lüleburgaz Gençlik Mahallesi’nde vaka görülen 1 apartman İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 7 gün süreyle karantina altına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir