Trakya’da bir mahallede bir günde 60 vaka

Corona virüs sürecinde iki hafta önce örnek il olarak gösterilen Tekirdağ Kapaklı’da bir günde 60’ın üzerinde vaka tespit edildi.

Batıhaber’in haberine göre son zamanlarda içinde bulunduğumuz normalleşme sürecinin yanlış algılanması ile birlikte tedbirsizlik salgının yayılımında etkin bir rol oynadı. Kontrollü sosyal hayat fazla normalleştirildi bu da yeni vakaları meydana çıkardı. Bakanlıklar tarafından yayımlanan genelgeler yalnızca teoride kaldı. Sağlık Bakanlığı’nın da belirttiği gibi salgının etkin yayılma alanı düğünler, cenazeler oldu.

Öğrenilen bilgilere göre Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesindeki Karaağaç Mahallesi’nde tek bir günde tespit edilen 60’tan fazla vakanın sebebinin tedbirsizlik olduğu biliniyor. Şehir dışına düğüne giden bir aile taşıyıcı olarak döndükleri için virüs bulundukları muhite yayıldı. Bu süreç normalleşme sürecinin rehavetine kapılmadan atlatılmalı ve düğün gibi kalabalık organizasyonlarda sağlık otoritelerinin koyduğu kurallara mutlaka uyulması gerektiği kulak ardı edilmemelidir. Fahrettin Koca’nın dediği gibi kara göründü ama deniz hala dalgalı.

batıhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir