Trakya bu atamayı konuşuyor

Tekirdağ Sağlık Müdürü Cengiz Becerir Sağlık Bakanlığı’na 3 defa yazı yazarak eşi Hülya Becerir’in Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı olarak atadı.

Bakanlık tarafından ataması 2 defa reddedilen Hülya Becerir’in önce vekaleten daha sonra ise asaleten ataması yapılması tepki çekti. Becerir’in maaşı bu atamayla 7 bin 700 TL’den 17 bin TL’ye yükseldi. Becerir eşini atamasıyla ilgili ise “Eşimi bakan fark etti o atadı” savunması yaptı.

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ Sağlık İl Müdürlüğü görevini yürüten Cengiz Becerir, doktor olan eşinin Tekirdağ Halk Sağlığı Başkan yardımcılığı görevine atamak için bakanlığı 2 adet talep yazısı yazdı. Bakanlığın 2 kere red yazısına rağmen pes etmeyen Becerir, 2018 yılında bakanlığa eşi için bir talep yazısı daha yazdı. Hülya Becerir 2018 yılında bakanlığın uygun yazısı üzerine Eşi Cengiz Cengiz Becerir’in olur yazısı ile vekaleten Halk Sağlığı Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Becerir’in atama görevlendirme yazsının altında ise eşi Cengiz Becerir’in onay imzası olduğu görüldü. 2018 yılında Sağlık Müdürü Cengiz Becerir’in oluru ile başkan yardımcığı görevine atanan Hülya Becerir yakın zamanda ise asaleten atandığı kaydedildi. Yine Hülya Becerir ise Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan denetlemede de başarısız not aldığı kaydedildi.

Eşinin oluru ile Başkan Yardımcısı olan Hülya Becerir’in maaşının biranda 7 bin 700 TL’den 17 bin TL’ye çıktığı kaydedildi. Konuyla ilgili telefonla eşinin oluruyla bu göreve atanmasının sorulduğu Hülya Becerir, “Ben bu konuda telefonda bilgi vermek istemiyorum” dedi.

Ferhat Akgün / Tekirdağ Odak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir