Tekirdağ’da ‘Balkan’ zirvesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balkan Ülkeleri Yerel Yönetimler İş Birliği Çalıştayı’nda konuştu. Tekirdağ’da yapılan toplantıya Trakya’dan gelen belediye başkanlarının yanı sıra, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Gagavuz yeri, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan’daki yerel yönetimlerden temsilciler katıldı.

Kılıçdaroğlu çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Her türlü taassuptan uzak, ahbap çavuş ilişkilerinin dışında halkın seçtiği yerel yöneticilerimizle beraber bu çalıştayın yapılması son derece değerlidir. Sen-ben diyerek değil, ‘hepimiz’ temelinde çalışacağız. Bunu yapabilecek kaynağımız var. Balkanlara yönelik çalışmalarımızın iç politikaya alet edilmeden milli vasfın muhafazası önemlidir. Burada belediye başkanlarımıza büyük görev düşüyor. En büyük dileğim her bir belediyemizin Balkan coğrafyasından bir kardeş belediyesi olsun.

Kılıçdaroğlu’na konuşmasının ardından Balkanları temsilen Bulgaristan’ın Haskova kentinin Meriçler Belediye Başkanı Mümin Ali İskender, Trakyalıların kullandığı özel bir yapım bir bardak hediye etti. Kılıçdaroğlu, Balkanlar’dan gelen davetliler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çalıştaya CHP, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne Milletvekilleri il, ilçe ve belde belediye başkanları da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir