Tekirdağ’a 3 gün giriş-çıkış kısıtlandı

Tekirdağ Valiliği, HDP’nin bazı illerde toplanma çağrıları üzerine, bu durumun yeni tip corona virüsüyle mücadelede zafiyet oluşturabileceği gerekçesiyle il geneline girişlerin 14-17 Haziran’da sınırlandırıldığını bildirdi.

Valilik karşıt görüşlü gruplar arasında gerginliklerin yaşanabileceğini, şiddet içerikli sokak eylemlerinin meydana gelebileceğini, sözlü ve fiziksel olayların meydana gelebileceğini ve kamu düzeni ile güvenliğinin tehlikeye düşebileceğinin öngörüldüğünü belirtti. Açıklamada corona virüsüyle mücadenin zafiyete uğrayabileceği vurgulandı.

“MÜSAADE EDİLMEYECEK”

Tekirdağ Valiliği il sınırları içerisinde düzenlenebilecek her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık hava toplantısı, yürüyüş, protesto ve oturma eylemi, açlık grevi, stant açma, çadır kurma, imza kampanyası, konser, şenlik, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş poster asma gibi etkinliklerin yasaklanmasına karar verildiğini duyurdu. Karar ve tedbirlere uymayanlar hakkında cezai işlem yapılacağı bildirildi.

Öte yandan açıklamada “Eylemlere katılmak üzere ilimizden hareket edecek veya ilimizden geçecek ya da ilimize gelmek isteyen gruplara ilimiz giriş ve çıkışlarında müsaade edilmeyecektir” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir