Tehlikenin farkında mısınız?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın uyarılarına rağmen son günlerde bölgemizde yapılan düğünlerde uygulanması gereken tüm kurallar unutuluyor.

Corona virüs nedeniyle düğünler bir süredir yapılamıyordu. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeyle belirlenen bazı kurallara uyulmak şartıyla 1 Temmuz’da düğünler tekrar yapılmaya başlandı. Yasağın kalkmasından sonra sosyal mesafeli düğün sezonu başladı. Ancak, Kırklareli, ilçeler, belde ve köylerimizde neredeyse yapılan hiç bir düğünde ne yazık ki bu kurallara riayet edilmediği görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın düğün eğlencelerinde sosyal mesafe kuralına uyulmadığı ve maske kullanılmadığına dair açıklama yapmasına rağmen sosyal mesafesiz ve maskesiz düğün eğlenceleri artarak yapılmaya devam ediyor.

MASKE YA KOLDA YA MASADA

Özellikle son dönemlerde yapılan düğünlerde maskelerin oyunların başlamasıyla kola takıldığı ya da masalara bırakıldığı gözlemlendi. Bilindiği gibi ülke genelinde virüsün en çok yayıldığı yerlerde bir tanesi asker uğurlama ile düğünler. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüse yakalanan 2 kişinin yaptığı açıklamalarını paylaşarak düğünlerde kurallara uyulmasının önemini bir kez daha hatırlattı. Unutmayalım, her şeyin başı SAĞLIK..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir