‘Tefeciye ödenen para Kırklareli esnafına verilseydi’

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada faize ödenen paralarla Kırklareli, esnafı ve çiftçisinin kurtulacağını halkın rahat nefes alacağını anlattı. İşte o meclis konuşması:

Son 1.5 yılda 81 ilde yaklaşık 100 bin esnafımız kepenk kapattı. Onların yanında yüz binlerce çalışan da işsiz kaldı. Esnafın iş yerini kapattın, kahveyi kapattın, pastaneyi kapattın, berber dükkanını kapattın. Peki bunların kiraları nasıl ödenecek, ne yiyip ne içeceksiniz diye soruldu mu? Hayır; sorulmadı.. Ne söylendi: Git borç al kardeşim dendi.

18 yıldır faize karşı olan Saray’ın faize ödediği para tam 1 trilyon 3 milyar TL’ye ulaştı. Tefeciye ödenen paranın onda birini esnafa verseniz, Kırklareli’ndeki eli nasırlı esnafımız rahat nefes alacak, çiftçiye verilse Kırklareli’nin, Trakya’nın afetten zarar görmüş toprağına aşık çiftçisi tekrardan üretmeye başlayacak. Çalışana, emekliye verilse vatandaş biraz nefes alacak huzur bulacak, refaha kavuşacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir