Şehidimiz var Kırklareli

Pençe Kaplan Harekatı bölgesinde askeri araç kaza yaptı. Kazada Babaeskili Yarbay Rasim Sayın ile Uzman Çavuş Mehmet Sinan Kılıç şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kaplan bölgesinde meydana gelen araç kazasında 1 askerin olay yerinde şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı ve hemen hastaneye sevk edildiği belirtildi.

Hastaneye kaldırılan askerlerden birinin müdahaleye rağmen kurtarılamadığı vurgulanan açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi.

MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

Kazada hayatını kaybeden Yarbay Rasim Sayın 43 yaşındaydı. Acı haber şehidin İzmir’de yaşayan öğretmen eşine verildi. Sayın’ın evine ve bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. 1 çocuk babası şehidin cenazesi askeri törenin ardından Kırklareli’ye gönderildi. Kırklareli Vliliği ise konuyla ilgili, ”Irak’ın Kuzeyinde Pençe Kaplan operasyonu bölgesinde meydana gelen araç kazasında şehit olan Babaeski’li Hemşehrimiz Yarbay Rasim SAYIN’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı,yaralı askerimize acil şifalar dilerim. Milletimizin başı sağ olsun” açıklamasını yaptı.

Kazada şehit düşenlerden biri de Uzman Çavuş Mehmet Sinan Kılıç’tı. 27 yaşındaki Kılıç’ın şehit olduğu haberi Şanlıurfa’da yaşayan ailesine ulaştı. Bekar olan Kılıç 7 ay önce göreve başlamıştı. 5 kardeşi bulunan şehidin cenazesi memleketi Şanlıurfa’ya gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir