Sedat Balaban’dan Lüleburgazlılara çağrı

Corona Virüsü salgını nedeniyle Lüleburgaz’ın ve Trakya’nın önemli markalarından Balaban 1 Mayıs’ta kapılarını açtı. Sedat Balaban, hem Lüleburgaz’daki beklentilerini hem de Balaban’ın geleceği ile ilgili haberluleburgaz.com mikrofonlarına bakın neler dedi?

Trakya’da toplam 14 şubeleri olduğunu belirten Sedat Balaban, ”Çok yakında İstanbul Suadiye’de bir şube daha açacağız. Özellikle son 2 yılda yaptığımız yatırımlarla süreci atlattık. Ancak bu salgın süreci 2-3 yıl önce bizler de zorlanırdık” dedi.

Bir çok firmanın aksine işçi çıkarmayacaklarının altını çizen Sedat Balaban, ”Personelle işçi-patron gibi değil bir aile ortamı içerisinde çalışıyoruz. 40 günlük süreçte bazı personelimiz devlet desteği ile destekten faydalanamayan işçilerimiz bizim yardımlarımızla geçimini sağladı. Kapalı kaldığımız süre içerisinde kirada olan şubelerimizden mal sahipleri bizlerden kira isteyen oldu bazıları kira almadı sağ olsunlar. 2020’yi ticari kayıp olarak tamamlayacağız” dedi.

Bu yıl iş dünyasındaki 40. yılını tamamlayan Sedat Balaban, ”Lüleburgaz’da bütün işyerleri açılırsa çok çalışmamız lazım. Tavsiyem Lüleburgazlı olarak negatif bakmamalıyız sürece. Mustafa Kemal ruhunu alırsak başarısız olmamız mümkün değil. Halkımız Kurtuluş Savaşı’nda mücadele ederken şartları bizlerden çok mu iyiydi ” şeklinde konuştu.

Sedat Balaban ayrıca bağışıklığı güçlendirici çok sayıda yeni ürünle Lüleburgaz ve Trakya halkının karşısına çıktıklarının da altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir