Saray’da skandal: Listede kimler yok ki!

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı’na gelen bir ihbarı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın soruşturması kapsamında Jandarma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, kurduğu özel bir ekiple 9 ay boyunca Saray’a adeta karargâh kurdu.

Jandarma Genel Komutanlığı’na gelen ihbarla 9 ay önce başlatılan soruşturmada teknik ve fiziki takiplerinin ardından elde edilen bilgi ve belgeler ışığında ekipler, sabaha karşı Saray’da aralarında ilçe Milli Eğitim Müdürü, Saray Esnaf Odası Başkanının da bulunduğu taşımalı eğitimle devleti yıllardır milyonlarca lira zarar uğratan şebekeye şafak baskını yaptı.

18 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

9’u memur, 9’u ihaleyi alan firma ve araç sahiplerinden oluşan 18 kişilik şebekeye yönelik 9 aydır süren soruşturmanın ardından operasyon için düğmeye basıldı. Aralarında Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, bazı memurlar, Saray Esnaf Odası Başkanı Ali Özen ve bazı köy muhtarlarının da dâhil olduğu şebekeye yönelik, 2019-2020 eğitim yılı kapsamında almış oldukları taşımalı eğitim şartnamesinde yer alan maddelere aykırı olarak davranıp haksız kazanç elde ettikleri, kesilen şişkin faturalarla devleti milyonlarca lira zarara uğrattıkları gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında 18 zanlı evlerinde gözaltına alınırken kestikleri faturalar ve işlemlerin döndüğü milli eğitimdeki doküman ve evraklara el konuldu. Zanlılar için 4 günlük gözaltı süresi verildiği kaydedildi. Eş zamanlı operasyon kapsamında gözaltına alınan zanlılar Saray, Karaaağaç ve Çerkezköy’deki nezaretlerde gözaltında tutuluyor. Saray’da başlayan taşımalı eğitim vurgunu operasyonu kapsamında diğer ilçelerdeki ihale dosyaları da mercek altına alınırken operasyonun önümüzdeki günlerde birçok ilçede genişletilerek yapılması bekleniyor.

marmarahaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir