Pınarhisar’da ruhsatsız hayvan barınağı kapatıldı

Pınarhisar Hayvan Barınağı’nın ruhsatsız olduğu için kapatıldığı ortaya çıktı. Barınak kapatılınca çok sayıda sokak hayvanı dışarıya bırakıldı.

Olay sokak hayvanları savunucularının Kırklareli ve ilçelerinde ayvan barınaklarını ziyareti sırasında ortaya çıktı. Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyon Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölgesi Hayvan Hakları Başkanı Nihal Kasa, olayn ortaya çıkması sonrası Bea TV mikrofonlarına yaptığı açıklamada, ”Pınarhisar’da belediyenin barınağına geldik. Kısırlaştırma bölümü yok. Köpekler toplanıyor ama içerideki bölümlerde az sayıda köpek vardı… Toplanıyor sokak hayvanları ama neredeler? İçeride yoktu. Valimizi arayarak Doğa Koruma Milli Parklar’ı arayarak buranın kapatılmasını talep ettik. Ruhsatsız bir barınak çünkü. Barınak dışındaki sokak hayvanlarını Lüleburgaz ve Kırklareli belediye barınaklarına bazılarını götürebildik. İhsan Başkan’a bu sokak hayvanlarını kısırlaştırma yapmak bu kadar zor mu dedik” şeklinde konuştu.

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay ise, iddialarla ilgili olarak şunları söyledi: ‘Sokak hayvanlarıyla ilgili vatandaşlarımız çocukları okula gönderemiyorlar saldırlarından dolayı. Ruhsatsız dediğiniz bu barınak sokak hayvanlarını toplamamıza neden oldu. Hayvan hakları savunucuları o tesise gidiyor. Bizim görevliler izin belgeniz var mı diye soruyor hayvan hakları temsilcilerine. Aralarında gerginlik oluyor. O barınaktaki köpekler tesis kapatıldığı için dışarı bırakıldı. Ruhsatsız olduğu iddia edilen barınakla ilgili olarak başvurmuzu yaptık. Zaman istedik ama ruhsat işlemlerini yerine getirmedik. Şu an kapalı işlemler yetişsin zaman kazanmak için kapatıldı’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir