Pazaryerine çeşme yapıldı

Lüleburgaz Belediyesi kentin en büyük pazaryeri olan Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi’nde vatandaşın çeşme talebini geri çevirmedi. Vatandaşın talebi üzerine harekete geçen Lüleburgaz Belediyesi Tesisler Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri pazaryerinin yanı başına çeşme yaptı. Yapılan çeşme hem esnaf hem de vatandaştan tam not alırken çeşme sadece pazarın kurulduğu Pazartesi ve Perşembe günleri çalışacak.

Lüleburgaz Belediyesi Tesisler ile Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi’ndeki esnaf ve pazar alışverişine gelen vatandaşın “çeşme” talebini geri çevirmedi. Çeşme talebinin ardından harekete geçen ekipler pazaryerinin arka girişine önce içme suyu hattı döşedi. Ardından çeşmeyi yerine yerleştiren ekipler, geçtiğimiz Pazartesi günü çeşmenin açılışını yaptı.

PAZARTESİ VE PERŞEMBE AÇIK

Çeşmenin açılmasıyla birlikte meyve ve sebzelerini yıkayan pazarcı esnafının yanı sıra alışverişe gelen vatandaşlar su ihtiyacını da gidermeye başladı. Esnaf ve vatandaş yapılan çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, çeşme pazarın kurulduğu Pazartesi ve Perşembe günleri açık olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir