O sorun tarihe karışacak

Lüleburgaz Belediyesi, yol seviyesiyle farklı oldukları için uzun yıllardır sürücülere zor anlar yaşatan rögar kapakları ve yağmur suyu mazgallarını yol seviyesine getirmek için çalışmalara başladı. Bu kapsamda ekipler, özel olarak tasarlanan asfalt kesme makinesiyle “bacaları” teker teker yol seviyesine getirmeye başladı. Ekipler, çalışmalar doğrultusunda kent genelinde bine yakın bacayı yol seviyesine getirecek.
Kentin dört bir yanında altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdüren Lüleburgaz Belediyesi, sürücülerin uzun yıllardır korkulu rüyası haline gelen rögar kapakları ile yağmur suyu mazgallarını düzeltmek için kolları sıvadı. Bu doğrultuda Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Su Kanalizasyon Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, “baca” ismi verilen rögar kapaklarıyla yağmur suyu mazgallarını birer birer yolla aynı seviyeye getirmeye başladı.

BİN ADET BACA YOL SEVİYESİNDE OLACAK

İlk olarak Okullar Caddesi’nde geçtiğimiz hafta sonu baca ve mazgalları yol seviyesine birer birer getiren Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, uzun vadede kent genelindeki bin adet bacayı ve mazgalı yolla aynı seviyeye getirecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte sürücüler rahat bir nefes alacak. Öte yandan bacaların yol seviyesine getirildiği yerlerde ise sürücüler memnuniyetlerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir