Ne zaman tamamlanacak Başkan?

Şubat ayında yapımına başlanılan kuru havuz bölgesi tadilatının henüz yarısı tamamlandı. İki ayı geçmesine karşın sabıkalı meydan ne zaman tamamlanacak?

Lüleburgaz Belediye Meydanı’nda 6 yıl önce ahşap zemin olarak yapılan ancak ahşapların çürümesi sonucu 2018 yılında doğal taşla değiştirilen Belediye Meydanı’nda kuru havuz alanının düzenlenmesinde sona gelindi. Yarısı tamamlanan ve diğer yarısının da önümüzdeki süreçte tamamlanması beklenen alanda, çok sayıda vatandaş ve aracın içine düşmesine neden olarak tepki çeken sabıkalı fıskiyelerin sayısı büyük ölçüde azaltıldı.

ÇÖKME RİSKİ AZALTILDI

Yarısı tamamlanan kuru havuzda eskiden yan yana 3 sıra halinde olan fıskiyelerin tek sıraya düşürüldüğü görüldü. Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre, geçmişte sık sık çökerek büyük sorun teşkil eden alanda fıskiyelerin tek sıraya düşürüldüğü ve daha sağlam malzeme kullanılarak çökme riskinin azaltıldığı belirtildi. Bunun yanı sıra meydanda karşılıklı sıra halinde yeşil bir koridor oluşturacak şeridin de yapıldığı gözlerden kaçmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir