Mal paylaşımı yüzünden öldürüldü

Edirne’de bir kurumda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Murat Toprak’ın (44) uğradığı bıçaklı saldırıda öldürülmesi ile ilgili sürdürülen soruşturmada eski eşi ve kocasının da aralarında bulunduğu 6 şüpheli gözaltına alındı.

Edirne’de bir kurumda güvenlik görevlisi olarak çalışan Murat Toprak, işten çıktıktan sonra Şükrüpaşa Mahallesi’nde evinin önünde bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırıda yaralanan Toprak’ı görenler sağlık ekipleri ve polise haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Sultan 1’nci Murat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Toprak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Polis cinayetle ilgili Toprak’ın eski eş N.Ö., kocası G.Ö. ile E.M., U.Ö., S.B. ve Ş.K.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki soruşturması sürüyor.

Öldürülen Murat Toprak’ın Edirne’de esnaflık yapan kardeşleri E.T. ile M.T., emniyette verdikleri ifadelerinde kardeşlerinin eski eşi N.Ö. ile mal paylaşımı yüzünden anlaşmazlık yaşadığını söyledi. Kardeşi Murat Toprak’ın eski eşi N.Ö. ile evliyken aldıkları evin paylaşımında tartışma yaşandığını kaydeden E.T., “Yaklaşık 4 yıl önce boşandığı eşi N.Ö. ile arasında daireyi satıp satmayacakları konusunda problem oldu. 2 gün önce N.Ö. isimli kişi tarafından evin kilidi değiştirildi. Kilidinin değiştirilmesi üzerine kardeşim dairenin satılmaması için daireye şerh koydurdu” dedi.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir