Lüleburgazlıları yakından ilgilendiren açıklama

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ile Lüleburgaz Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Yüksel Akın görüştü. İşte alınan kararlar…

Corona Virüs salgını nedeniyle 21 Mart’tan beri kapalı olan berber, kuaför ve güzellik merkezleri 11 Mayıs Pazartesi sabahı kapılarını açacak. Salgın nedeniyle hijyen kurallarını üst seviyede uygulayacaklarını açıklayan Lüleburgaz Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Yüksel Akın, haberlüleburgaz mikrofonlarına şunları söyledi:

”Başkanımız Murat Gerenli ile görüştüm. Odamıza kayıtlı 290 işletmede bulanan yüzlerce çalışan için 1500 maske 300 siperlik ve 300 el dezenfektanı hibe etti. Haftasonu ürünler tarafıma teslim edilecek. Biz de oda olarak bunları kent merkezindeki odaya kayıtı dükkanlara dağıtacağız. Odamıza bağlı köylerde bulunan dükkanlara ise biz oda olarak yardımcı olacağız. Haftasonu tüm berber ve kuaförlerde detaylı hijyen çalışmaları yapılacak” dedi..

Lüleburgaz halkına da seslenen başkan Yüksel Akın, ”Hemşehrilerimiz rahat olsun. Tüm hijyen kuralları uygulanacak. Çalışanlarımız siperlik, maske ve eldiven takacak. Tek kullanımlık havlu kullanacağız. Rahat bir şekilde randevularını alıp dükkanlarımıza gelebilirler” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir