Lüleburgaz’dan Ankara’ya sorun gelmiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Devrim Gündüz’ün sosyal medyada ‘Corona günlerinde siyaset’ isimli yayınının bu haftaki konuğu CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel oldu.

AKP’nin buzdağından kütleler şeklinde kopmalar olduğunu belirten Özgür Özel, ”Baktılar olmuyor. En iyi bildiği şeyi yapıyorlar. Kutuplaştırma. Ben milliyim bunlar terörist, eyvah darbe geliyor, dini değerler felan. 3 temel itismar alanı. CHP’nin icraatle gündeme gelmesini istemiyorlar. Lüleburgaz bunu iyi bilir. Diyorlar CHP gelince yardımlar kesilecek. Kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Türkiye nüfusunun % 48’i CHP’li belediyelerin elinde. Ben Erdoğan’ın uykusunu kaçıramam ama kendi sesi kaçırır. İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder. Şimdi bu ses onu uyutmuyor. İstanbul’u kaybettik Türkiye’yi kaybedeceğiz. Ankara’ya Lüleburgaz’dan sorun haberleri gelmiyor. Sorun gelen yerler bizim de enerjimizi düşürüyor. Ama Lüleburgaz örgütten bize hiç sorun gelmiyor” dedi.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR KONUSU BİZDE

Erken seçime dünden razı bugünden hazır olduklarını belirten Özgür Özel, ”İşsizlik % 25.. Dolar 7 TL oldu. Korkunun ecele faydası yok. Her yolu deneyecekler. Seçim sistemini değiştirecekler. Ne yaparsa yapsınlar. Milletin gönlünden koptuktan sonra… Ekonomisi bozuk olan her aileye 2.250 TL vereceğiz. Berberde %40’a çalışan işçi. Dükkan kapandı. Patronu kredi alıyor. İşte aile sigortası burada devreye girecek. Pandemi boyunca o berber 2250 TL maaş alacak. Eve temizliğe giden kadınlara evde kal deniyor. Evde kalsın da aç kalsın sonra.. İlk seçimde aile sigortası dışında emeklilikte yaşa takılanlar ve ek 3600 gösterge ana gündemde olacak. Çiftçi paketi olacak. Vecdi Gündoğdu ve Turabi Kayan meclise gündeme getiriyorlar. Çiftçi mazotu çok yüksek. Çiftçilerin borcu 113 milyar TL borcu var ama 180 milyar TL de alacağı var’ dedi.

KATARLILARI UÇAĞA BİNDİRİP GÖNDERECEĞİZ

Atatürk’le husumeti olan adamın 100. yıl hedefi olmaması gerektiğini belirten Özgür Özel, ”2023’te Cumhuriyet resepsiyonu Çankaya köşkünde olacak. Sarayı bilim yuvası yapacağız. Tank palet fabrikası çalışanları Katarlıları uçağa bindirip bu ülkeden göndereceğiz. İşte benim Cumhuriyetimin cumhurbaşkanı olacak diyeceğimiz bir aday olacak. Hedef Cumhuriyetin 100. yılı. Bugün Lüleburgaz’da enerjisini birbiriyle uğraşan insanlar bizim önümüze engeldir. Son sözüm de ümit ediyoruz parlamenter sisteme döneceğiz. Komşunuza, çıraklarla, ustalarla konuşun, asker arkadaşınızla konuşun 1 oy belki de rejimi kurtaracak. Lüleburgaz’ın çalışkan örgütüne teşekkür ediyorum’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir