Lüleburgaz’da unutulmayan iyilik

Lüleburgaz’da yaşayan 70 yaşındaki Gülbahar Kolay, kanser hastası eşinin tedavi olduğu hastaneye ulaşımını sağlamak için başvurduğu Lüleburgaz Belediyesi Zabıta Personeli Zeynep Birinci’nin kendisiyle kendi annesi gibi ilgilenmesini unutmadı.

Kolay, Birinci’ye Zabıta Haftası’nda çiçek hediye etti. Kolay, “Bu kızı ben unutamam. Kendi çocuklarımdan bile öte. İyi ki varsınız. Hepinize teşekkür ederim” dedi.

KANSER HASTASI EŞİ İÇİN GELDİ

Kolay, eşinin kanser hastası olduğunu ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ışın tedavisi gördüğünü söyledi. Maddi durumları olmadığı eşinin hastaneye tedavi için ulaşımında sıkıntı yaşadığını ve Lüleburgaz Belediyesi’ne başvurduğunu söyleyen Kolay, “Bugüne kadar böyle bir şey hiç görmedim. Eşim için gelmiştim. Eşim ışın tedavisi görüyor. Edirne Tıp Fakültesi’ne gidiyoruz. Fakat arabamız yok. Araba olmayınca otobüsle de götüremiyorum. O da 72 yaşında. Kronik böbrek rahatsızlığı, kalp rahatsızlığı var. Onun için otobüsle de gidemiyor” dedi.

“ÇARESİZ KALDIM ZEYNEP HANIMA GELDİM”

Kolay, Lüleburgaz Belediyesi’ne son çare olarak başvurduğunu kaydederek, “Bunun için çaresiz kaldım, Zeynep hanıma geldim. O da benim sorunumla ilgilenip sorunumu ilgili yerlere bildirdi. İnşallah sorunumuz çözülecek” diye konuştu.

“YAŞLILAR İLGİ İSTİYOR, PARA PUL DEĞİL”

Birinci’nin kendisiyle öz annesiymiş gibi ilgilenmesinin mutluluk verici olduğunu söyleyen Kolay sözlerine şöyle devam etti; “Bu kızı ben unutamam. Kendi kızımdan bile öte. Çocuklarım İstanbul’da. Gelemiyorlar. Gelseler de çok kalamıyorlar. İyi ki varsınız. Hepinize teşekkür ederim. Yaşlılar ilgi istiyor. Para pul değil. Lüleburgaz Belediyesi burada benimle çok iyi ilgilendi. Allah hepinizden razı olsun. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir