Lüleburgaz’da trafik sorunu çözülecek mi?

Trafik Master Planı İl Trafik Komisyonu tarafından onaylandı. Planın onaylanmasıyla birlikte ilk etapta Eczacıbaşı Caddesi girişi, Eczacıbaşı Caddesi – Sakızköy Yolu kesişimi, Çeşme Meydanı, Yenice Caddesi ve Kadı Ali Cami etrafında kavşak çalışmaları yapılacak.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Yenice Caddesi ile Turgutbey Caddesi kesişiminde ilk kavşak çalışmasını tamamlarken, diğer noktalarda da çalışmalara yakında başlayacak.

Eczacıbaşı Caddesi’ne neşter

Yenice Caddesi’nin ardından ekipler en yüksek trafik yoğunluğunun yaşandığı Eczacıbaşı Caddesi ile Murat Hüdavendigar Caddesi kesişiminde çalışma başlattı. Ekipler plan doğrultusunda Eczacıbaşı Caddesi girişinde yolu genişletiyor. Yol ilerleyen süreçte 2 gidiş 1 geliş olarak düzenlenecek. Bu sayede söz konusu cadde üzerinde araçların bekleme süreleri ve araç kuyruğu en aza indirilmiş olacak.

O kavşak tamam!

Tüm bunlarla birlikte uzun yıllardır sürücülerin büyük sorun yaşadığı tehlikeli noktalardan biri olan Yenice Caddesi ile Turgutbey Caddesi kesişiminde de kavşak çalışması yapıldı. Trafik işaretleri ile birlikte yeniden düzenlenen kavşakla birlikte hem trafik keşmekeşi azaltıldı hem de kaza riski en aza indirildi.

Kadı Ali Cami çevresinde trafik sorun kalkacak

Öte yandan kent içi trafiğinin özellikle iş çıkış saatlerinde en yoğun yaşandığı Kadı Ali Cami etrafında da kavşak düzenlemesi yapılacak. Bu kapsamda cami etrafında tek yön uygulaması gerçekleştirilecek. Set Sokak ve Taş Köprü istikametinden gelen sürücüler İtfaiye Sokak üzerinden devam edecek. Halihazırda çift yön olan İtfaiye Sokak bu çalışma sonrasında kent merkezi ve terminal istikametine doğru tek yön olacak. Yeni Tören alanına ulaşmak isteyen sürücüler caminin etrafından dönerek yoluna devam edecek.

D-100’de de çalışma yapılacak

Lüleburgaz Belediyesi ayrıca kentin ortasından geçen uluslararası çevre yolu olan D-100 Karayolu da Trafik Master Planı doğrultusunda düzenlenecek. Ancak söz konusu yolda kavşak ve sinyalizasyon çalışmaları için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yeni çevre yolunu yapıp D-100 Karayolu’nun mülkiyetini Lüleburgaz Belediyesi’ne vermesi bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir