Lüleburgaz’da toplu sünnet

Lüleburgaz Belediyesi kentte yaşayan 29 çocuğa sünnet malzemeleriyle altın dağıttı.

Çocuklarla malzeme dağıtımında biraraya gelen Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Bu yıl corona virüs önlemleri kapsamında toplu halde sünnet şöleni yapamıyoruz. Minik yavrularımıza şimdiden geçmiş olsun” dedi. Kentin farklı bölgelerinden 29 dezavantajlı çocuğun sünneti 17-18 Ağustos tarihlerinde hastanede yapılacak.

Geçtiğimiz yıl büyük bir coşkuyla toplu sünnet şöleni gerçekleştiren Lüleburgaz Belediyesi, etkinliği bu yıl corona virüs önlemleri kapsamında gerçekleştirdi. Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası Turkuaz Toplantı Salonu’nda yapılan sünnet malzemeleri dağıtma etkinliğine çocuklar koronavirüs önlemleri kapsamında iki bölüm halinde alındı. Sünnet kıyafeti ve malzemeleri her çocuğa ayrı ayrı dağıtıldı.

BAŞKANDAN MİNİKLERE ZİYARET

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli sünnet olacak çocukları toplantı salonunda ziyaret etti. Başkan Gerenli çocuklara tek tek sünnet hediyesi olarak altın dağıtırken, “Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz yılki gibi toplu sünnet şöleni yapamıyoruz. Bu nedenle küçük bir etkinlik gerçekleştirmek istedik. Minik yavrularımıza şimdiden geçmiş olsun” dedi.

SÜNNET 17-18 AĞUSTOS’TA

Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi’nin sünnet malzemesiyle altın dağıtımını gerçekleştirdiği minikler 17 ve 18 Ağustos tarihlerinde hastanede sünnet olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir