Lüleburgaz’da suya zam geldi

Lüleburgaz Belediye Meclisi, TÜİK’in resmi olarak açıkladığı verilere göre yüzde 11.75 oranındaki enflasyondan elektrik faturalarında son bir yılda yaşanan yüzde 35’lere varan artışa rağmen su faturalarında yüzde 9’luk artış gerçekleştirdi.  İki yıl sonra su faturalarında ilk kez artışa gittiklerini söyleyen Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Açıklanan yüzde 11.75 oranındaki enflasyonun sene sonunda yüzde 13’lerde olması bekleniyor. Vatandaşa yansıyan enflasyon çok daha farklı.  Bizim artışımız ise bu yıl için sadece yüzde 9. Sosyal belediyecilik anlayışımızla özellikle pandemiyle birlikte ekonomik olarak zor günler geçiren halkımızı düşünmek zorundayız” dedi.

 

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı 2. Olağan Toplantısı Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda en önemli konu su faturalarında yaşanan fiyat artışı oldu. Mecliste oy çokluğuyla alınan karar doğrultusunda bu yıl için su faturalarında yüzde 9 oranında artışa karar verildi.

 

İKİ YIL SONRA İLK KEZ

 

Su faturalarında en son artışı 2018 yılında yapan Lüleburgaz Belediyesi, elektrikten doğalgaza, akaryakıttan diğer ürünlere kadar pek çok alanda yaşanan yüksek artışa rağmen geçen yıl aynı faturalarla devam kararı aldı. Bu yıl gerçekleştirilen meclis toplantısında ise çok sayıda kalemde yaşanan artışa rağmen su faturalarında yüzde 11.75’lik enflasyon oranın altında yüzde 9 oranında artış sağlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir