Lüleburgaz’da orman yolu düzeltiliyor

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde 20 yıllığına Lüleburgaz Kent Ormanı olarak kiraladığı “Eski Hava Radar Komutanlığı” arazisinin giriş yolunun yapımına başlandı. Lüleburgaz Belediyesi ekipleri yaklaşık bin metre uzunluğundaki yolu 7 metre genişliğinde ve çift kat statik kaplama ile yapacak. İlk olarak mevcut asfalt iş makinelerince kaldırılırken, çalışmanın en kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin geçtiğimiz günlerde müjdelediği “Lüleburgaz Kent Ormanı”, Lüleburgaz Belediyesi’ne 20 yıllığına kiralandıktan sonra çalışmalar süratle başladı. Piknik alanı olacak ilk etabı önümüzdeki yıl Mayıs ayında vatandaşların kullanımına açmak için kolları sıvayan Lüleburgaz Belediyesi, bu kapsamda vatandaşlar için büyük sorun olan Lüleburgaz Kent Ormanı giriş yolunu baştan aşağı yenilemeye başladı.

YOL 7 METRE OLACAK

Yer yer 4 ile 5 metre arasında genişliğe düşen ve büyük bir bölümü çöküntü haline geldiği için sürücülere zor anlar yaşatan Lüleburgaz Kent Ormanı yolu, 7 metre genişliğine çıkarılacak. Gidiş-geliş yönlü araç trafiğinin rahat bir şekilde sürmesi için çalışan Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bu kapsamda mevcut bozuk asfaltı sökmeye başladı.

ÇİFT KATLI STATİK KAPLAMA

İş makineleriyle yolu genişletmeye başlayan Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, çalışmanın tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde yaklaşık bin metre uzunluğunda çift katlı statik kaplama çalışmasına geçecek. Bu çalışmanın da en kısa sürede tamamlanması için kolları sıvayan ekipler Eylül ayı sona ermeden Lüleburgaz Kent Ormanı yolunu kullanıma açacak.

O GİRİŞLER KAPATILIYOR

Öte yandan Lüleburgaz Kent Ormanı’nın çevresinde kaçak yollarla yapılmış doğal girişler tespit eden ekipler, bu girişleri iş makineleriyle birer birer kapatmaya başladı. Söz konusu girişler Kent Ormanı’nın çevresi çitle güvenlik altına alınana kadar kapalı kalacak.

SIRADA İÇ YOLLAR VAR
Tüm bu çalışmaların yanı sıra Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Lüleburgaz Kent Ormanı’nın giriş yolunu tamamladıktan sonra mevcut vaziyet planına göre iç yollarda çalışma yapacak. Bu kapsamda Lüleburgaz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de yol kenarlarındaki otları temizlemeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir