Lüleburgaz’da öğrencilere ücretsiz kitap

Lüleburgaz Belediyesi koronavirüs salgını sürecinde eğitimlerinden geri kalmamaları için 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflarda öğrenim gören 500 çocuğa bin adet yardımcı kaynak kitap dağıtacak. Gençlik Parkı’nda Cumartesi günü saat 13.00’te başlayacak olan kitap dağıtımı Pazar günü de sürecek.

Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü koronavirüs salgını nedeniyle eğitimden geri kalan çocuklar için harekete geçti. Halihazırda uzaktan eğitimle eğitim gören çocuklar için kolları sıvayan Lüleburgaz Belediyesi 500 çocuğa bin adet yardımcı kaynak kitap dağıtacak.

HER ÇOCUĞA İKİ KİTAP

Bu kapsamda bir yayınevinden destek alan Lüleburgaz Belediyesi, her çocuğa iki adet yardımcı kaynak kitabı düşecek şekilde hazırlıklara başladı. Yapılan çalışmalar sonucunda Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri kısa sürede bin adet kitap toplamayı başardı. Öte yandan haksızlığın önüne geçilmesi için kitap alan çocukların sadece bir hakkı bulunuyor.

O SINIFLARA DAĞITILACAK

Lüleburgaz Belediyesi bin kitabı Cumartesi ve Pazar günleri Gençlik Parkı’nda dağıtacak. Dağıtım saatleri ise her iki gün de 13.00 ile 18.00 arasında gerçekleşecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir