Lüleburgaz’da korkutan yangın

Lüleburgaz’a bağlı Sakızköy korusunun yakınında dün bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından güçlükle söndürüldü. Yangının çöplük alandan çıktığı tahmin ediliyor.

Olay dün saat 15.00 sıralarında Sakızköy Korusu’na yakın bulunan alanda meydana geldi. Çöplük alandan çıktığı tahmin edilen yangın rüzgarın da etkisiyle hızla büyürken, yangın çıktığını gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yangına müdahale etti.

ORMAN İŞLETME DE DESTEĞE GELDİ

Yangının rüzgarın şiddetiyle hızla büyümesi nedeniyle Lüleburgaz İtfaiyesi 2 arasöz ve bir su tankeri ile müdahalede bulunurken, desteğe gelen Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de 2 arasöz ile söndürme çalışmalarına katıldı.

PİKNİK ALANINA 1 METRE KALA DURDU

Ekiplerin yoğun çabalarıyla söndürülen yangın, piknik yapılan Sakızköy Korusu mesire alanına 1 metre mesafe kala durduruldu. Yangınla ilgili soruşturma başlatılırken, yanan alanda soğutma çalışmalarına başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir