Lüleburgaz’da köprü gerginliği

Lüleburgaz Belediyesi Devlet Su İşleri’nin geçen yıl ödeneği çıkmasına rağmen Lüleburgaz Deresi üzerinde bir türlü yapımına başlayamadığı köprülerle ilgili DSİ’den yazılı bilgilendirme talep etti. Konunun takipçisi olmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Gerenli, “Geçtiğimiz yıl ödeneği çıkan, ilk önce Eylül ayında yapılacağı söylenen, ardından Mart ayına ertelenen ve şimdi de Temmuz ayında ihalesine çıkılacağı söylenilen köprülere ne oldu? Eğer köprüler ve dere ıslahı DSİ tarafından yapılamayacaksa bizim Lüleburgaz Belediyesi olarak hem dere ıslahı hem de köprüleri, derenin mülkiyetinin bize verilmesi koşuluyla yapacak gücümüz ve azmimiz var” dedi.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Lüleburgaz Belediyesi olarak köprülerin yapılması için gereken her şeyi yapmaya hazırız. Eğer DSİ maddi gerekçelerle köprüleri ve dere ıslahını yapamayacaksa derenin mülkiyetini bize versinler. Biz Lüleburgaz Belediyesi olarak dere ıslahını da köprüleri de yapacak güce sahibiz” şeklinde konuştu.

DSİ’den “işgalcisin” şikayeti

Başkan Gerenli, attıkları tüm iyi niyetli adımlara karşın DSİ’nin Köprübaşı Sanayi Sitesi’nden Eski Mezarlığa bağlanan yolda Lüleburgaz Belediyesi’ni “işgalci” diyerek Lüleburgaz Kaymakamlığı’na şikayet ettiğini hatırlatarak, “Kaymakamlığın da bizim hakkımızdaki suç duyurusunun ardından çocukluğumuzdan beri kullandığımız yolda işgalci olduğumuz gerekçesiyle savcılığa ifade verdik. DSİ ne yazık ki bir yandan Lüleburgaz Deresi ile ilgili adım atmazken diğer yandan yıllardır kullandığımız yolu kapattırarak bizim hakkımızda şikayette bulunuyor. Takdiri Lüleburgaz halkının vicdanına bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir