Lüleburgaz’da kitap kuyruğu

Lüleburgaz Belediyesi’nin Gençlik Parkı’nda gerçekleştirdiği “500 çocuğa bin yardımcı kaynak kitap” etkinliğine ilgi büyük oldu. Vatandaşların sosyal mesafe ve maske kuralına uyduğunun gözlemlendiği kitap dağıtımında yüzlerce metre kuyruk oluştu.

Lüleburgaz Belediyesi koronavirüs salgını sürecinde eğitimlerinden geri kalmamaları için 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflarda öğrenim gören 500 çocuğa bin adet yardımcı kaynak kitap dağıttı. Gençlik Parkı’nda Cumartesi günü saat 13.00’te başlayan kitap dağıtımı Pazar günü de sürecek. Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü koronavirüs salgını nedeniyle eğitimden geri kalan çocuklar için harekete geçti. Halihazırda uzaktan eğitimle eğitim gören çocuklar için kolları sıvayan Lüleburgaz Belediyesi 500 çocuğa bin adet yardımcı kaynak kitap dağıttı.

YÜZLERCE METRE KUYRUK

Çocuklara eğitim süreçlerinde büyük katkı sağlayacak olan kaynak kitaplar için yüzlerce Lüleburgazlı sabah saatlerinden itibaren sıraya girdi. Sosyal mesafe ve maske kuralına uyduğu gözlemlenen vatandaşlar, her çocuğa 2 kitap düşecek şekilde dağıtılan kaynak kitapların sahibi oldu. Vatandaşlar Lüleburgaz Belediyesi’nin salgın döneminde çocukları düşünerek kaynak kitap dağıtmasının memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir