Lüleburgaz’da iyi şeyler de oluyor

Lüleburgaz Belediyesi, örneğine İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri’nde de rastlanan üreticiye ücretsiz fide dağıtımı yapacak.

Dünya ekonomisi, COVID-19 salgını nedeniyle tarihte benzeri görülmemiş bir krizin eşiğine gelirken, sürecin her alanda olduğu gibi küresel tarım sektörü açısından da önemli sonuçlar doğurması bekleniyor.

COVID-19, tarım ve hayvancılığın ekonomiler için ne derece kritik olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Salgın nedeniyle uygulanan kısıtlayıcı tedbirler çerçevesinde insanlar uzun süre eve kapanırken, pek çok ülkede market, kasap ve manav gibi temel gıda ihtiyaçlarının karşılanabileceği yerler dışındaki zaruri olmayan ticari işletmelerin faaliyetlerine geçici olarak ara verildi. Normalleşmeyle birlikte üretim yavaş da olsa başlasa da ‘yerli’ üretimin değeri değer kazandı.

PATLICAN VE BİBER

Lüleburgaz Belediyesi 7 Temmuz Salı günü Kongre Meydanı’nda ücretsiz fide dağıtımı yapacak. Saat 17.00’de yapılacak dağıtımda patlıcan ve biber fideleri dağıtılacağı açıklandı. Belediye konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Kendi ürününü kendin yetiştir…
Bahçesinde, terasında, balkonunda ürün yetiştirmek isteyen vatandaşlarımıza 07 Temmuz Salı günü saat 17.00’de Kongre Meydanında ücretsiz fide dağıtımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir