Lüleburgaz’da gözyaşlarını tutamadı

Lüleburgaz’da İzmir depreminin yaralarını sarmak için başlatılan insani yardım kampanyasında her geçen gün gözleri yaşartan bir iyilik olayı yaşanıyor. Kimi geçimini sağladığı örgü battaniyeyi, kimi bebeğinin yıkanmış kıyafetlerini gönderirken, 10 yaşındaki Ekin Sürücü yaptığı yardımla hem ağladı hem ağlattı. Babasıyla birlikte Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası’na gelen Sürücü, yardım kolisinin içine bir de not yazdı.

KONUŞURKEN AĞLADI

İzmir’deki deprem görüntülerinden oldukça etkilendiğini söyleyen küçük kız, “İzmir’de kalan kardeşlerim, ablalarım ve ağabeylerim için onlara bu bağışta bulunmak istedim. Çok duygulandım. Maske, küçükler için de küçük maske gönderdim” diye konuştu.

NOTUNDA YAZANLAR DA AĞLATTI

 Küçük kızın İzmirlilere yazdığı mektuptaki ifadeler ise duygulandırdı. Sürücü’nün mektubunda yer alan ifadeler ise şöyle; “Sevgili İzmirliler. Öncelikle hepinize geçmiş olsun diliyorum. İzmir’de yanınızda olamasak da sizlere Lüleburgaz’dan küçük bir yardım yapmak istedim. Siz kardeşlerim, abilerim, ablalarımın bir an önce evlerinize kavuşmanızı istiyorum. Kocaman sevgilerimle.. Ekin Sürücü.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir