Lüleburgaz’da ‘Cumhuriyet’ coşkusu

Cumhuriyet’in 97’nci yıl dönümü Lüleburgaz’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Lüleburgaz Belediyesi’nin düzenlediği kutlama programında vatandaşlar Cumhuriyet coşkusuyla birlikte tek yürek olurken, coşkunun en yükseğe çıktığı anlar ise 19.23’te okunan İstiklal Marşı’nın ardından gerçekleştirilen Cumhuriyet Konvoyu oldu.


DEVLET KONVOYU
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Lüleburgaz Kaymakamlığı’nda başlayan bayramlaşma töreni ile başladı. Devlet erkanının gerçekleştirdiği bayramlaşmanın ardından Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugayı Komutanı Mehmet Kurugöl, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ile Lüleburgaz’daki devlet erkanı 29 Ekim konvoyu gerçekleştirdi. Kentin dört bir yanını ellerinde bayraklarla gezen konvoy büyük ilgi gördü.

ANONS ARAÇLARI YOLA ÇIKTI
Saatler 12.00’ı gösterdiğinde ise Lüleburgaz Belediyesi’ne bağlı 5 adet anons aracı, kentin dört bir yanına doğru Kongre Meydanı’ndan yola çıktı. Çaldıkları marş ve şarkılarla vatandaşları coşturan araçları Başkan Gerenli uğurladı. Öte yandan anons araçları yola koyulduğu sırada Kongre Meydanı’na kurulan dev ekrandan Cumhuriyet şarkılarıyla marşları çalındı.

CANLI HEYKELLERLE TARİHE TANIKLIK
İlerleyer saatlerde ise Lüleburgazlıları büyük bir sürpriz karşıladı. Geçtiğimiz yıl İzmir’de 29 Ekim kutlamaları kapsamında 24 saat kıpırdamadan durarak dünya rekoru kuran rekortmen sanatçı Yunus İşçi ve beraberindeki sokak sanatçıları Kongre Meydanı’nda canlı heykel performansı sergiledi. Vatandaşın büyük ilgi gösterdiği canlı heykeller dönemin Nene Hatun, Seyid Onbaşı, Efe ve Mehmetçik karakterleriyle vatandaşın tarihe canlı olarak tanıklık etmesini sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir