Lüleburgaz’da çifte bayram

Bu haberi ilk kez burada  okuyorsunuz..Lüleburgaz’da büyük ihtiyaç duyulan Atatürk Mahallesi’nde pazaryeri nihayet açılıyor. Yapımı bir süredir devam eden Semt Pazarı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın olduğu gün açılacak.

Atatürk Mahallesi’nde 3280 m2 alana inşa edilen Semt Pazarı haftanın 3 günü hizmet verecek. Pazarda Salı günleri gıda, perşembe günleri tuhafiye ve tekstil, cuma günleri üretici pazarı kurulacak. Balıkçı esnafı salı, perşembe ve cuma günleri vatandaşlarımıza hizmet verecek. 19 Mayıs Salı günü hizmete girecek olan semt pazarında son düzenlemeye göre 132 gıda, 118 tuhafiye ve tekstil, 74 üretici ve 11 balıkçı tezgahı olmak üzere toplam 335 tezgâh açılacak. Ayrıca mevcut alanda çocuklar için 795 m2 lik oyun alanı bulunmakta.

Haftanın 7 günü pazar kurulacak

Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi’nden sonra 8 Kasım Mahallesi Semt Pazarı’nın hizmete girmesiyle birlikte Lüleburgaz’da haftada kurulan pazar sayısı 5 güne çıkmıştı. Atatürk Mahallesi Semt Pazarı sayesinde bu sayı 7 güne çıkarak. Böylece Lüleburgaz’da haftanın 7 günü Pazar kurulmuş olacak.

Yeşil alan yapımı devam ediyor

Kentin dört bir yanına yeşil alanlar kazandırmaya devam eden Lüleburgaz Belediyesi Atatürk Mahallesi Semt Pazarı’nın hemen yanında bulunan 360 m2 alana vatandaşlarımızın dinlenip rahat nefes alabileceği ve spor yapabileceği yeni bir alan oluşturuyor. Dr. F. Nejat Eczacıbaşı Caddesi ve Kenar Caddesi kesişiminde bulunan alanın 65 m2 olan kısmı ağaçlandırılıp, 165 m2 lik kısmına da çiçeklendirme ve yeşillendirme çalışmaları yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir