Lüleburgaz’da çalınan dezenfektanlar yenilendi

Lüleburgaz Belediyesi corona virüs salgınının başladığı ilk günlerde kentin belli noktalarına yerleştirdiği dezenfektanları yeniledi. Daha önceden kırılan ya da kaybolan dezenfektanların yerine 20 adet yeni dezenfektan yerleştirildi.

Lüleburgaz Belediyesi salgınla mücadelesine ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda rutin aralıklarla başta çöp konteynerleri olmak üzere cadde ve sokakları dezenfekte eden Lüleburgaz Belediyesi, kentin nüfus yoğunluğu yüksek bölgelerine koyduğu 20 adet dezenfektanı yeniledi.

PAZARYERLERİ DE VAR

Lüleburgaz Belediyesi Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekipleri bu doğrultuda yayalaştırılmış bölge, Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi, Atatürk Mahallesi Semt Pazarı ve 8 Kasım Mahallesi Semt Pazarı’na normal ve dirsek basmalı dezenfektanları yerleştirdi.

DAHA ÖNCE ÇALINMIŞTI

Lüleburgaz Belediyesi tarafından defalarca yenilenen dezenfektanlardan bazıları kimliği belirsiz kişilerce çalınmış, bazılarına da zarar verilmişti. Belediye yetkilileri corona virüsle mücadelede bir an olsun rehavete kapılmaması gerektiğini belirterek, dezenfektanların daha özenli bir şekilde kullanılması gerektiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir