Lüleburgaz’da bir ilk

Lüleburgaz Belediyesi’nde hesap verebilir ve şeffaf bir yönetim ışığında ihaleler canlı yayınlanmaya başlıyor. Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ndeki sözlerinden biri olan “İhaleler canlı yayınlanacak” sözü gerçek oluyor. Teknik altyapının hazırlanmasıyla birlikte 1 Eylül’de gerçekleşecek ilk ihale Lüleburgaz Belediyesi Resmi Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak. Konuyla ilgili konuşan Başkan Gerenli, “Bizler halkın hizmetkarıyız. Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi şeffaf, adil ve hesap verebilir bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi, şeffaf, hesap verebilir bir yönetim modeli ışığında çalışmalarını devam ettiriyor. Bu doğrultuda meclis toplantı tutanaklarından birçok gelişmeyi Lüleburgazlılarla açık ve net bir şekilde paylaşan Lüleburgaz Belediyesi 1 Eylül Salı günü itibariyle ihaleleri canlı yayınlamaya başlayacak. Başkan Gerenli, ihalelerin canlı yayınlanacağını 2019’daki seçim beyannamesinde de belirtmiş, son olarak da kesin müjdeyi Haziran ayındaki meclis toplantısında duyurmuştu.

YOUTUBE’DAN CANLI YAYINLANACAK

Daha önce Murat Gerenli’nin göreve geldiği andan itibaren meclis toplantılarını canlı yayınlayan Lüleburgaz Belediyesi adil, şeffaf ve hesap verebilir anlayış doğrultusuyla bir adım daha atarak ihaleleri de canlı yayınlamaya başlıyor. Lüleburgaz Belediyesi’nin resmi Youtube hesabından canlı olarak yayınlanacak ihaleleri vatandaşlar rahat bir şekilde izleyebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir