Lüleburgaz’da altyapı seferberliği

Lüleburgaz Belediyesi, kent genelinde uzun yıllardır altyapı sorunu yaşayan bölgelere neşter vurmaya devam ediyor. İlçede altyapı onarım ve yapım faaliyetlerini aralıksız sürdüren ekipler, gerçekleştirdikleri yoğun çalışmalar neticesinde yüzlerce metre kanalizasyon hattındaki sorunu çözdü.

Belediye, altyapı çalışmalarını küresel iklim değişikliğinin getirdiği olağanüstü hava şartlarına göre planlıyor. Bu doğrultuda yoğun yağışlardan etkilenen bölgelerde altyapı seferberliği başlatıldı. Devam eden altyapı çalışmalarının yanı sıra olağanüstü hava şartlarından etkilenen bölgeler öncelikli hedef olarak belirlendi ve bu noktalarla ilgili çalışmalar gerçekleştirildi.

İlave yağmur suyu hattı

Yapılan çalışmalar kapsamında, uzun yıllardır su taşkınlarından etkilenen Kocasinan Mahallesi Acı Çeşme Sokak’ın Mehmet Başaran Meydanı yanından geçen kısmını yeniledi. Söz konusu bölgede ekipler, su taşkınlarının önlenmesi için 70 metre ilave yağmur suyu hattı çekti ve yeni yağmur mazgalları yapıldı.

Hatlar güçlendirildi

Kurtuluş Mahallesi Hürriyet Caddesi Kurtuluş Camii Meydanı’nda yaşanan su baskınlarının önüne geçilmesi için de yağmur suyu hattı güçlendirildi. Yağmur mazgalları da yapılarak meydanda biriken suyun önlenmesi sağlandı. Hürriyet Caddesi ile Birleş Sokak kesiminde su yoğunluğunu gidermek adına 72 metre yeni yağmur suyu hattı da yapıldı.

Su birikintisi önlenecek

Kocasinan Mahallesi İstiklal Caddesi “Eski Şehir Mezarlığı’nın” giriş kısmında yoğun yağışlar sonucu oluşan su birikintilerinin önlenmesi için 35 metre yağmur suyu hattı ve yeni yağmur mazgalları yapılarak hizmete sunuldu. Bu çalışmayla birlikte yoğun yağışlarda yaşanan su birikintisinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Köprübaşı’na 170 metre beton kanal

Belediye ekipleri tarafından, su taşkınlarının etkilediği bölgelerden biri olan Köprübaşı Sanayi Sitesi’nde 170 metre açık beton kanal çalışması gerçekleştirildi. Ayrıca Eski Kırklareli Caddesi ve Ata Caddesi başta olmak kentin yoğun yağışlardan olumsuz etkilenen bölgelerinde altyapı çalışmalarımız devam ediyor.

Altyapı temizliği devam ediyor

Yapım ve onarım faaliyetlerinin haricinde, altyapı temizliği çalışmaları da devam ediyor. Bu kapsamda İnönü Mahallesi Akat Sokak’ta 200 metrelik mevcut kanalizasyon hatlarının temizliği gerçekleştirildi.

İSKİ’ye teşekkür

Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, kentimize kanal kombine aracı ile desteğe gelen ve 21 gün boyunca altyapı temizliği çalışması gerçekleştiren İstanbul Su ve Kanalizasyon İşleri’ne (İSKİ) bağlı ekiplere teşekkür etti. Başkan Gerenli, İSKİ ekiplerinin bu süreçte 10 bin metre uzunluğundaki kanalizasyon hatlarından, yaklaşık 160 tonu kum ve 40 tonu paçavra olmak üzere toplam 200 ton malzeme çıkarıldığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir