Lüleburgaz’a dev park

Lüleburgaz Belediyesi’nin kentin dört bir yanında yapımlarına devam ettiği parklardan biri olan Sitelen Mahallesi Manolya, Açelya ve Filiz Sokak kesişimindeki 8 No’lu parkta çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Ekiplerin gece gündüz çalıştığı 5 bin metrekare alana kurulu park, tamamlandığında mahalle sakinleri için yaşam merkezi olacak.

Siteler Mahallesi Manolya, Açelya ve Filiz Sokak keşisiminde bulunan ve yıllardır atıl durumda olan arazi, Lüleburgaz Belediyesi tarafından vatandaşa 5 bin metrekarelik yaşam merkezi olarak kazandırılıyor. Başkan Murat Gerenli’nin 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ndeki “Daha yeşil Lüleburgaz” vaatleri doğrultusunda ekipler yeşil alan çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Yaşam merkezi gibi!

Belediye ekiplerinin geçtiğimiz Ekim ayında ilk kazmayı vurduğu park yapımı tamamlandığında bölge sakinleri için yaşam merkezi niteliğinde olacak. Mevcutta bulunan eski parkın da yenilenmesiyle birlikte toplam 5 bin 144 metrekarelik alana inşa edilen parkta yürüyüş parkuru, kafeterya, kent mobilyaları, basketbol sahası ve yeşil alanlar olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir