Lüleburgaz trafiğine çözüm geliyor

Lüleburgaz Belediyesi, kentin trafiği için oldukça ciddi adım attı. Ekipler önümüzdeki günlerde en önemli 25 noktada incelemede bulunup raporu sunacak.

Lüleburgaz Belediyesi, yatırımlarını ulaşım alanında da sürdürüyor. Artan kent nüfusuyla birlikte ulaşımda yaşanan sorunlara çözüm bulmak için kolları sıvayan Lüleburgaz Belediyesi, kentin ulaşımı için kılavuz niteliğinde olacak Trafik Master Planı’nın 1.aşamasını tamamladı.

1. aşama etüt raporu sunuldu

Lüleburgaz’da ki trafik sorununa bilimsel yöntemlerle çözüm bulmak isteyen Belediye, Trafik Master Planını hazırlamak için bir süredir çalışmalarda bulunuyordu. 3 aşamada gerçekleşecek bu çalışmaların ilki olan ‘1. aşama etüt çalışması’ tamamlandı ve başkan Murat Gerenli’ye sunuldu.

2. aşamaya geçilecek

Trafik Master Planı Hazırlama Hizmet Alım İşi kapsamında 1.aşamanın tamamlanmasının ardından 2. aşamaya geçildi. Çalışmanın 2. aşamasında uzman ekipler sahada uygulama gerçekleştirecek. Ekipler, önümüzdeki günlerde kent genelinde 25 adet kavşakta araç sayımı, trafik yoğunluğu ölçümleri, toplu taşıma güzergâhları, sinyalizasyon, bisiklet yolları, trafik işaretlemelerinin belirlenmesi gibi araştırmalar gerçekleştirecek. Trafik Master Planı, şehir içindeki toplu taşıma sistemi, trafik, otoparklar, bisiklet yolları ve yayalaştırılacak yollarla ilgili vizyon ortaya koyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir