Lüleburgaz Pınarhisar yolu yenilendi

Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz Deresi boyunca ilerleyen ve yoğun taşıt trafiğinin yaşandığı Set Sokak’ı boydan boya yeniledi. Son rötuşların yapıldığı yol sürücüler için daha güvenli hale getirildi. Yol, kuzeyinde yapılacak olan alternatif yol yapılana kadar geçen süre içinde sürücülerin daha rahat ve konforlu bir şekilde kullanımında olacak.
Lüleburgaz Belediyesi kentin dört bir yanında sürdürdüğü altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda hummalı bir çalışma içerisinde olan Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yoğun taşıt trafiğinin Set Sokak’ı da gündemine aldı. Lüleburgaz’ı Pınarhisar’a bağlayan yolda ekipler 950 metrelik asfalt yenileme çalışması gerçekleştirdi.
SÜRÜCÜ GÜVENLİĞİ DİKKATE ALINDI

Alternatif yol yapıldığında Tarihi Taş Köprü’nün yayalaştırılma projesi çerçevesinde taşıt trafiğine kapatılacak olan yol, söz konusu yol yapılana kadar kullanımda olacak. Alternatif yolun yapılmasının ardından ise Set Sokak’taki taşıt trafiği büyük ölçüde azalacak. Bu nedenle kış aylarında yolda daha fazla bozulma olması sonucunda meydana gelebilecek kazaların da önüne geçmek isteyen Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yolu yenileme için kolları sıvadı. Sürücülerin ve diğer vatandaşların gerek sosyal medya gerekse de Lüleburgaz Belediyesi’ne bizzat başvurarak gerçekleştirdiği yenileme talebini dikkate alan ekipler, alternatif yol yapılana kadarki süreçte sürücülerin daha konforlu ve güvenli bir sürüş içinde olması için yolu yeniledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir