Lüleburgaz için tarihi gün

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz’ın uzun yıllardır hayali olan Kent Ormanı Projesi’nde önemli bir adım attı. Başkan Gerenli, Lüleburgaz halkı adına eski hava radar arazisini Lüleburgaz’a kazandıracak olan Kent Ormanı Sözleşmesi’ni imzaladı. Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü’nde atılan imza sonrası konuşan başkan Gerenli, “Lüleburgaz Kent Ormanı hayaline kavuşuyor. Herkese hayırlı olsun” dedi.

Lüleburgaz “Kent Ormanı” hayalinde tarihi bir dönemece girdi. Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı 2’nci Olağan Oturumu’nda meclisten 97 hektarlık radar arazisinin Lüleburgaz Belediyesi’nce kiralanması için yetki alan başkan Gerenli, Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü’nde atılan imzalarla birlikte Lüleburgaz Kent Ormanı’nı 20 yıllığına Lüleburgaz Belediyesi’ne kiraladı.

20 YILLIĞINA BİZDE

Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü’nde imzalanan sözleşmeyle birlikte eski hava radar arazisini Lüleburgaz Kent Ormanı olarak kente kazandıracaklarını söyleyen Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Amacımız, hayallerin hayat bulduğu bir Lüleburgaz’ı yaşatmak. Bunun için çalışmalarımız tek tek devam ediyor. Bu kapsamda Lüleburgazlıların nefes alabileceği, rahatça vakit geçirebileceği, 97 hektarlık eski radar arazisini Lüleburgaz Kent Ormanı olarak şehrimize kazandırmak için imzayı attık. Lüleburgaz Kent Ormanı kentimize hayırlı olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir