Lüleburgaz hazır mısın?

81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması 22 Mayıs Cuma 24.00’de başlayacak ve 26 Mayıs 24.00’de sona erecek. İşte Lüleburgaz’da açık olan nöbetçi kurumlar:

Corona Virüs salgını kısıtlaması nedeniyle 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması cuma gecesi başlayacak. İşte açık olan işletmeler:

– 21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma günleri, bakkal, manav, yufkacı, kasap ve kuru yemişciler saat 23.00’e kadar açık.

– 22 Mayıs Cuma: Lüleburgaz’da kurulan 3 pazar yeri de açık

– 23-24-25 ve 26 Mayıs tarihlerinde ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak olup, ekmek fırınları tarafından mahallelerde araçlarla ekmek satışı gerçekleştirilecek.

– 23 Mayıs cumartesi bakkal, manav, yufkacı, kasap ve kuru yemişciler saat 10.00 ile 17.00 arası açık ancak vatandaşlar yürüyerek en yakın iş yerine gidebilecek.

– 24 Mayıs Pazar, 25 Mayıs Pzartesi ve 26 Mayıs Salı günleri market, bakkal, manav, yufkacı, kasap ve kuru yemişciler KAPALI.

– 23 Mayıs Cumartesi nöbetçi akaryakıt istasyonları: Total (İstanbul Caddesi No 171); Opet (Sanayi) ; PO (Turgutbey Caddesi)

– 24 Mayıs Pazar nöbetçi akaryakıt istasyonları: BP (İstanbul Caddesi No 201); GO (Küme Evleri No 16); PO (Dere Mahallesi)

– 25 Mayıs Pazartesi nöbetçi akaryakıt istasyonları: Shell (Edirne Bayırı); Opet (Cumhuriyet Caddesi); TP (Balkan Caddesi)

– 26 Mayıs Salı nöbetçi akaryakıt istasyonları: PO (İstasyon Caddesi); TP (Küme Evleri); Sezen Petrol (Durak Mahallesi)

– Arefe 3 günlük bayram boyunca sokak hayvanları belediye ve il özel idarece beslenecek.

– Arefe 3 günlük bayram boyunca içme suyu ve mutfak tüpü dağıtımcıları görev yapacak.

– Arefe 3 günlük bayram boyunca isteyen lokanta ve restoranların paket servisleri açık olacak.

– İkametinin önü evi ile sınırlı olmak kaydıyla evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkılabilecek.

– Hayvan besleme grubu üyeleri ile sokak hayvanlarını besleyecek olanlar dışarı çıkabilecek.

haberluleburgaz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir