Lüleburgaz Belediyesi de nihayet katıldı

Sakarya’da havai fişek fabrikasında ve havai fişekleri taşıyan araçta meydana gelen patlamaların ardından CHP’li belediyeler, havai fişek kullanımını yasaklamaya başladı.

Sakarya Hendek’te, 3 Temmuz’da 7 kişinin yaşamını yitirdiği havai fişek fabrikası patlamasının ardından dün de havai fişekler ile diğer patlayıcıların imha edilmek üzere yüklendiği kamyonda patlama meydana geldi. Olayın ardından 3 kişi hayatını kaybetti.

Patlamaların ardınan İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri başta olmak üzere CHP’li belediyeler havai fişek kullanımını yasaklamaya başladı. Yasağa Trakya’dan ilk katılan Edirne Belediyesi olmuştu. Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli de yasağa katıldığını açıkladı. İşte başkan Murat Gerenli’nin o açıklaması:

Çevre dostu uygulamalarımızla bölgemizin lokomotifi haline gelen Lüleburgaz’da, belediyemiz tarafından gerçekleştirilen kutlama ve etkinliklerde havai fişek kullanımına bir süredir kısıtlama getirmiştik. Önümüzdeki süreçte bu kısıtlamayı genişleterek bundan sonra hiçbir organizasyonumuzda havai fişek kullanmayacağımızı kamuoyuna beyan ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir