Liselilerden törende sürpriz

Lüleburgaz Halkçı Lisesiler üyesi gençler, Cumhuriyet’i Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle kutladı. Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda vatandaşların arasında otururken birer birer ayağa kalkarak Atatürk’ün Cumhuriyetle ilgili sözlerini söyleyen gençler duygu dolu anlar yaşattı. Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin de izlediği gençler daha sonra alkışlar eşliğinde vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı.

Lüleburgaz Halkçı Liseliler üyesi gençler, Cumhuriyet’in ilanının 97’nci yıl dönümünü duygusal bir sürprizle kutladı. Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda vatandaşların yanına oturan gençler, 29 Ekim Töreni’nden dönen Başkan Gerenli ve kentteki siyasi parti temsilcilerine anlamlı bir sürpriz yaptı.

“YAŞASIN CUMHURİYET”

Gerenli ve beraberindekiler alandan geçerken vatandaşların arasında hazır bulunan gençler birden ayağa kalkarak Atatürk’ün Cumhuriyet’in kazanımlarına ilişkin sözlerini söyledi. Her bir gencin tek tek ayağa kalkarak söylediği sözler, “Yaşasın Cumhuriyet” sloganıyla bitirildi.  Etkinliğin sonunda alkış tufanı koparken gençler Başkan Gerenli ile birlikte alanda bulunan herkese Türk Bayrağı hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir