Korona virüs mutasyona uğradı

Korona virüsü salgını bir yılı aşkın bir süredir devam ederken son 24 saat içerisinde “mutasyona uğramış corona virüsü” paniği başladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüsüne karşı birçok aşı ve ilaç geliştirilirken bu hafta sonu dünya çapında yeni bir panik yaşanıyor..

Bilim insanları başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede tespit edilen ve % 70 daha hızlı yayılan mutasyona uğramış korona virüsü ile karşı karşıya kaldı. Bilim dünyası henüz mutasyona uğramış corona virüsünün etkilerini ve gücünü tespit edemezken dün gece arka arkaya açıklamalar geldi.

İngiliz The Guardian’a konuşan yetkililer ve bilim insanları, “Virüsler her zaman mutasyona uğrar. Bunlar çoğu zaman ölür ve bazen de virüsün davranışlarını değiştirmeden ya da etkisini artırmadan yayılmaya devam eder. Fakat çoğunlukla dramatik bir değişimi tetiklemezler” açıklamasını yaptı.

İNGİLTERE UÇUŞLARI DURDURULDU

İngiltere’de ortaya çıkan corona virüsün mutasyona uğramış hali endişeleri de beraberinde getirdi. Birbiri ardına uçuşlar durdurulmaya başlandı. Sağlık Bakanlığı da İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika ile uçuşların geçici olarak durdurulması kararı aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir