Kırklareli son 1 haftada rekor kırdı

Bilim Kurulu Toplantısı kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kırklareli ve Edirne’nin artış hızına dikkat çekti. Son 24 saatte virüse yakalanan kişi sayısı ise 28 bin 351 olarak açıklandı.

Bakan Koca, “Açık test politikasına geçtik. Semptom göstermeyen ancak Korona’ya yakalanan hastalarımızı da tabloda göstermeyi planlıyoruz” dedi. Bakan Koca açık test politkasının bugünde itibaren uygulanmaya başlandığını açıklayarak “24 saatte 28 bin 351 yeni vaka var” dedi. İstanbul, Kocaeli, Bursa ve İzmir’de üçüncü zirve yaşandığını söyleyen Bakan Koca, “Salgında yüzde 50’nin üstünde artış olan 15 ilimiz var” dedi.

Ekimin ikinci haftasından itibaren salgın karşısında öncekilerden daha ciddi bir sınavdayız.

İstanbul dahil bazı illerde düşüşler görüldü ancak erken yargıya varmak zor. İstanbul, Kocaeli, Bursa ve İzmir’de üçüncü zirve yaşanıyor. Son hafta içinde yüzde 50’nin üzerinde vaka artışı olan 15 ilimiz var. Hatay, Adana, Osmaniye, Mersin, Artvin, Edirne, Samsun, Kırklareli, Tokat, Trabzon, Aydın, Muğla, Zonguldak, Ordu, Çanakkale’de yüzde 50 ile yüzde 100 arası artışlar oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir